Ukoliko želite da ogradite plac, dvorište, poslovni ili privatni objekat, poljoprivredno zemljište ili neku drugu površinu na pravom ste mestu. U procesu ograđivanja svih tipova imanja, kuća, vikendica, industrijskih objekata, poljoprivrednog zemljišta i dr. važna je priprema terena kao i odabir odgovarajućih stubova i adekvatne žičane ograde.
Montaža Žicanih Ograda
U zavisnosti od podloge proces ograđivanja obuhvata:
- Pripremu terena.
- Kopanje rupa za usadne stubove i nalivanje betonom.
- Postavljanje stubova sa anker pločom na betonsku podlogu.
- Montažu odabranog žičanog pletiva.
U procesu montaže veoma je važno pravilno slediti redosled radova. Pre samog izvođenja radova potrebno je teren u potpunosti očistiti i pripremiti za kopanje rupa.
Kada se iskopaju rupe dubine 0.5m mogu se postaviti stubovi, iznivelisati i naliti betonom.
Kada se beton u potpunosti osuši i stubovi dobiju potrebnu čvrstinu sledi razvlačenje i zatezanje žičanog pletiva.
U odnosu na visinu pletiva postavlja se zatezna žica celom dužinom i nakon toga zateže uz pomoć španera odnosno zatezača.
Kada je u pitanju betonska podloga ili postoji cokla postavljaju se stubovi sa stopom koji se automatski šrafe u beton i samim tim ubrzava proces montaže u poređenju sa usadnim stubovima.
Ograđivanje Placa Žicanom Ogradom
Žičane ograde su najlakši i najekonomičniji način da ogradite Vaše imanje. Po svom izgledu su veoma jednostavne, ne zahtevaju dodatno održavanje i veoma su praktične za sve velike površine koje želite ograditi.
Primena žičanih ograda kod velikih površina su u većini slučajeva:
- da ograničite svoj posed i precizno obeležite njegove granice na najjeftiniji način
- zaštitite svoje imanje i sprečite nedozvoljeni pristup jednostavno i brzo
- efikasno ograničite kretanje stoke i drugih životinja
Koliko Košta Ograđivanje Placa?
Cena ograđivanja placa zavisi od nekoliko faktora:
- Površine placa
- Vrste stubova
- Vrste žičanog pletiva
U slučaju da niste sigurni koju vrstu žice da odaberete kao i koji promer okca je odgovarajući posavetujte se sa stručnim licima. Cene mogu varirati a ono što je najvažnije da uskladite vrstu žice sa potrebama površine koja se ograđuje i na taj način odaberete najekonomičniju opciju.
Vrste Žičanih Ograda za Ograđivanje Placa
Za izradu žičanih ograda koriste se različite vrste žice kao i njihove debljine.
- Pocinkovana žica može biti od 1.6 do 4mm.
- Najčešće se upotrebljava pocinkovana žica debljine 1.8mm, 2mm, i 2.2mm debljine.
- Od pocinkovane žice može se izraditi i bodljikava žica.
Razlika u žičanom pletivu se takođe ogleda i u promeru okca od najsitnijh pletiva okca 15x15mm (farmer pletivo), do najvećeg promera pocinkovanog ili plastificiranog pletiva 70 x70mm.
- Među najzastupljenijim plastificiranim pletivom debljina žice iznosi 2.6mm (1.6mm plus 1mm plastifikacija).
- Prednosti plastificiranog pletiva su što se mogu naći u više boja a to su najčešće, antracit, zelena i bela.
Sve ove karakteristike utiču na cenu žičanih ograda. Cene žičanog pletiva su određene po m2. Koturi tanje žice izrađuju se u dužini od 25m dok se deblja žica u zavisnosti od visine izrađuje na dužinu od 10 ili 15m zbog prenošenja, transporta i jednostavnije montaže s obzirom da koturi deblje žice mogu biti veoma teški i gabaritni.
Betonski Stubovi za Ograđivanje Placa
Za jaku i dugotrajnu ogradu za ograđivanje njive, vrta, okućnice, imanja i drugih površina veoma je važan kvalitet i jačina stubova. Ukoliko ste u potrazi za dugotrajnim rešenjem birajte betonske stubove koji će Vašu ogradu učiniti stabilnom i jakom.
Primena betonskih stubova je najčešće prilikom ograđivanja voćnjaka ili montaže protiv-gradne mreže.
Betonska konstrukcija i armirane sajle koje su unutar svakog stuba ovu vrstu betonskih stubova svrstava u najkvalitetnije na tržištu.
- Prilikom montaže žičanog pletiva i betonskih stubova potrebno je obezbediti adekvatan razmak između stubova u odnosu na dužinu ograde, vrstu žice koja se postavlja i specifičnost terena.
- Za maksimalnu stabilnost žičane ograde neophodno je betonske stubove ukopati pola metra u zemlju, iznivelisati ih i nakon toga dobro zategnuti žičano pletivo.
- Šljunak ili pesak na dnu iskopanih rupa može se dodati pre nalivanja betona, za poboljšanje drenaže a i za sprečavanje zadržavanja vode oko stuba što takođe utiče na stabilnost i efikasnost kompletne ograde.
Metalni Okrugli Plastificirani Stubovi za Ograđivanje Placa
Prečnik okruglih plastificiranih stubova iz naše ponude je fi42mm. U osnovi je okrugla čelična cev koja je prekrivena plastičnim slojem odnosno plastifikacijom od 1mm.
Prednosti plastificiranih stubova je dugi vek trajanja, čvrstina i njihova veoma jednostavna upotreba. Različite visine stubova u ponudi omogućuju Vam prilagođavanje svakoj vrsti terena.
Kao i kod betonskih stubova metalni okrugli plastificirani stubovi se takođe ukopavaju u zemlju i potrebno ih je nivelisati pre samog betoniranja.
U prateći materijal za montažu žičanih ograda sa plastificiranim stubovima spadaju tiplice sa šrafovima koje se šrafe u stub i služe za fiksiranje zatezne žice kao i držači kosnika. Uz svaki kupljeni stub dobija se kapica odnosno čep.
Najjeftinije Ograde za Ograđivanje Placa
Žičane ograde su najzastupljenije za ograđivanje velikih placeva i imanja prvenstveno zbog povoljne cene.
- Ograđivanje placeva žičanom gradom je najbrža, najefikasnija i najekonomičnija opcija.
- Jednostavan izgled ograde, brza montaža i povoljna cena su samo neke od prednosti žičanih ograda.
Koturi od 25m dužine služe da se svaka veća površina što brže i lakše ogradi. Debljinu žice i otvore okca Vi birate i od toga zavisi i cena. Ukoliko je žica dosta deblja od standardnih, koturi se iz praktičnih razloga izrađuju na kraće dužine.
Karakteristike Pocinkovane Žice
Pocinkovanu žicu karakteriše pored vrhunskog kvaliteta izuzetna savitljivost i dugotrajnost. S obzirom da se proizvodi u različitim debljinama pored toga što se koristi za izradu žičanih pletiva sa ovom vrstom žice možete zatezati stabljike u voćnjaku, vinogradu i sl.
Plastificirana Žica
Razvijanjem novih tehnologija došlo je i do raznih novina pa tako i do pojave plastificirane žice. U poređenju sa pocinkovanom žicom pored vrhunskog kvaliteta i dugotrajnosti ono što izdvaja plastificiranu žicu jeste estetski momenat.
Plastificirana žica se izrađuje u nekoliko boja a najzastupljenije su zelena, antracit i bela čime plastificirana pletiva izgledaju još lepše i kvalitetnije.
Plastificirana žica ima ulogu i zatezne žice i može se naći od 1.6mm debljine do 3mm.
Za izradu plastificiranih žičanih pletiva potrebne su posebne mašine i u procesu izrade prisutne su visoke temperature. Iz tog razloga debljina plastifiiranog pletiva odnosno žice može biti:
- 1.6mm plus 1mm plastifikacija – 2.6mm
- 1.8mm plus 1mm plastifkacija – 2.8mm
- 2.0mm plus 1mm plastifikacija – 3mm
- 2.2mm plus 1mm plastifikacija – 3.2mm
- 2.5mm plus 1mm plastifikacija – 3.5mm
Izrada Kapija
- Za izradu kapija mogu se koristiti pocinkovana ili plastificirana žica, grif pletivo ili paneli.
- Kapija može biti mala, velika, dvokrilna, klizna i dr.
Dugotrajnost i čvrstina kapije zavisi od kompletne konstrukcije kao i kvaliteta materijala koji se koristi pri izradi. Kapije mogu biti različite visine i boje.
Kapije poručene po meri mogu se savršeno uklopiti uz svaku panelnu, metalnu, žičanu ili betonsku ogradu.
Kako Odabrati Kvalitetnu Kapiju?
- Za odličan kvalitet odgovorna je konstrukcija.
- Za dugotrajnost i lako održavanje potrebno je odabrati otporne materijale na sve spoljašnje uticaje.
- Funkcionalnost će zavisiti isključivo od toga koliko je mehanizam za otvaranje i zatvaranje kapije pouzdan.
Osnovne Karakteristike Sigurne i Funkcionalne Kapije
- Čvrsta konstrukcija
- Odgovarajuća visina
- Adekvatna brava ili sigurnosni sistem
- Brzo otvaranje i zatvaranje
Bez obzira da li je u pitanju poslovni ili privatni posed i objekat kapija je važna za sprečavanje neovlašćenog pristupa. Pojačana sigurnost može se postići raznim mehanizmima i sigurnosnim sistemima. Pored bezbednosti naročito za domove i privatne kuće, veoma je važno da kapija zadovoljava funkcionalne i estetske elemente.