Plastificirana Žičana Ograda Karakteristike

Plastificirana Žica za Ogradu

Osnova plastificirane pletene žice je takođe čelična žica sa malo drugačijim zaštitnim slojem u odnosu na pocinkovanu. U ovom slučaju zaštitni sloj je plastika tj. polivinilklorid materijal. Sa plastificiranom zaštitom sprečena je takođe pojava korozije kao i stvorena otpornost na različite vremenske uslove. 

Vrste Plastificirane Žice

Plastificiranu žicu razlikujemo od ostalih po svom estetskom izgledu jer se proizvodi u različitim bojama. Najčešće zastupljena je zelena boja jer se ona savršeno uklapa u sve otvorene prostore i uklapa se uz prirodni ambijent. 

  • Plastificirana žica pored zelene koja je najzastupljenija može biti u beloj, sivoj, žutoj ili braon boji.

Sa estetski privlačnijim izgledom i izraženijom fleksibilnošću povećava se i njena upotreba i pored osnovne funkcije sve veća upotreba je i u dekorativnom smislu pa se tako može videti u moderno uređenim vrtovima, za ograđivanje dečijih igrališta, parkova i dr. 

Kako se Postavlja Plastificirana Žičana Ograda?

Najzastupljenije plastificirano žičano pletivo je u zelenoj boji i savršeno se uklapa sa okolinom i drugim zelenilom. Kao i kod pocinkovanog pletiva neophodno je postaviti adekvatne stubove i pripremiti sve za zatezanje ograde. Plastificirana zatezna žica na određenom razmaku celom dužinom žičanog pletiva služi za zatezanje i čini ogradu čvršćom i zategnutijom.

Plastificirani španeri ili zatezači u zelenoj boji savršeno se uklapaju uz stubove i žičanu ogradu i koriste se takođe za zatezanje.

Poseban alat kao i određeno znanje i praksa neophodni su da bi se žičana ograda postavila pravilno. U suprotnom potražite pomoć majstora.

Pozovite Nas :

(Poziv, Viber, WhatsApp)

061/138-138-6

Koje Stubove Koristiti sa Plastificiranom Žicom?

Koja vrsta stubova će se koristiti zavisi prvenstveno od podloge. Ukoliko je teren zemlja koriste se usadni stubovi koje je neophodno betonirati 0.5m u zemlju. Za betonsku podlogu koriste se stubovi sa anker pločom ili stopom i uz pomoć šrafova pričvršćuju za beton i ankerišu.

Plastificirani okrugli ili četvrtasti stubovi su najbolje rešenje za plastificirano žičano pletivo.

Debljina i Specifikacija Plastificirane Žice

Za dobijanje plastificirane žice potrebne su posebne mašine i rad na visokoj temperaturi.

Debljina Osnovne Žice Plus Plastifikacija: 

 

  • 1.6mm debljina osnovne žice i 1mm plastifikacija daju 2.6mm plastificiranu žicu.
  • 1.8mm + 1mm plastifikacija daju 2.8mm plastificiranu žicu.
  • 2.0mm + 1mm plastifikacija daju 3.0mm plastificiranu žicu.
  • 2.2mm + 1mm plastifikacija daju 3.2mm plastificiranu žicu.
  • 2.5mm + 1mm plastifikacija daju 3.5mm plastificiranu žicu.

Pletenjem ove vrste žice dobija se plastificirano žičano pletivo koje može imati različite dimenzije otvora.

Promer okca

 

  • 30x30mm
  • 40x40mm
  • 50x50mm
  • 60x60mm
  • 70x70mm

 

Cena i Kvalitet Plastificirane Žičane Ograde

Cena plastificiranog pletiva je po m2 u zavisnosti od debljine žice i promera okca od čega može zavisiti i kvalitet ograde. Ukoliko Vam je neophodna jača i kvalitetnija ograda birajte deblju žicu.

Kotur žičanog pletiva je 25m dužine a može biti visine 1m, 1.2m, 1.5m i 2m.

Plastificirana Žica ili Pocinkovana Žica

Osnovna razlika između ove dve vrste žice je u zaštitnom sloju. Da biste izabrali adekvatnu žicu obratite pažnju na osnovne ili specifične potrebe prostora kao i vrstu projekta, namene i sl.