Pocinkovana Žičana Ograda – Karakteristike

Pocinkovana Žica

Pocinkovanu pletenu žicu u osnovi čini čelična žica koja ima sloj cinka u vidu zaštite. Da bi se dobila pocinkovana žica potrebno je primeniti proces koji se naziva galvanizacija. U toku ovog procesa vrši se potapanje čelične žice u leguru cinka koja je prethodno rastopljena i pripremljena. Sloj koji se stvara oko obične čelične žice je zapravo zaštitni sloj od kojeg je žica otporna i izdržljiva na sve vremenske uslove i ujedno zaštićena od stvaranja korozije. 

Pocinkovana Žica za Ograde

Pocinkovana žica je odličan izbor za sve ogradne sisteme, može biti efikasna za ograde za poljoprivredna gazdinstva, mrežu za ptice i za mnoge druge svrhe. 

Pocinkovana Žica za Pčelarstvo

Vrstu pocinkovane žice koja se koristi u pčelarstvu nazivaju mekom pčelarskom žicom. Smatra se veoma praktičnom i višenamenskom jer se uz pomoć nje mogu sklapati ramovi i ojačati osnova rama. Ukoliko je uporedimo sa rinfuznom žicom možemo lako zaključiti da se ova vrsta žice pocinkovana na kalemu ne mrsi i ne lomi i jednostavnija je za rad.

Pocinkovana Žica za Malinu

Osnovna primena pocinkovane žice usko je povezana sa voćarstvom i vinogradarstvom. Izuzetna čvrstoća ove vrste žice čini je znatno kvalitetnijom od standardnih žica čak i onih sa znatno većim promerom.

Kako se Postavlja Pocinkovana Žica?

Za postavljanje pocinkovane žice u svrhu zatezne žice najvažnije je prilagoditi debljinu žice prema žičanom pletivu. U odnosu na visinu žičane ograde postaviti zateznu žicu na onoliko mesto po dužini koliko je propisano. 

Za postavljanje žičanog pletiva neophodni su odgovarajući stubovi. Kada su u pitanju veliki neravni tereni postavljanje stubova je od presudnog značaja za kvalitet ograde kao i njihova nivelacija. Žičana ograda mora biti dobro zategnuta. Za zatezanje žice koriste se zatezači koji takođe mogu biti pocinkovani i uklopiti se uz ogradu i stubove.

Koje Stubove Koristiti sa Pocinkovanom Žicom?

Uz pocinkovano žičano pletivo možete odabrati i pocinkovane stubove. Imajući u vidu da se žičane ograde postavljaju uglavnom na prostranom terenu koji je uglavnom zemljani usadni stubovi su obavezni i najzastupljeniji. Mogu biti metalni, pocinkovani a mogu se koristiti i betonski. 

Važno je pridržavati se pravila prilikom postavljanja i preporučenog razmaka kao i što bolje i jače stabilnosti stubova. Uslovi okoline, visina žičane ograde su samo neki od faktora koji imaju direktan uticaj na kvalitet montaže. 

Pocinkovani stubovi su obloženi zaštitom i otporni su na vlagu i koroziju.

U alat koji je neophodan za postavljanje žičane ograde i stubova spadaju:

  • Libela
  • Čekić
  • Betonska smesa za pričvršćivanje stubova u zemlju
  • Sekač za Žicu
  • Klešta

Debljina i Specifikacija Pocinkovane Žice

Pocinkovana žica izrađuje se u različitim prečnicima što zavisi od namene. Meri se na kilogram i s obzirom na različite karakteristike i namenu 1 metar pocinkovane žice može znatno varirati u težini. Upotreba ove vrste žice povezana je gotovo sa svim industrijskim objektima i postrojenjima. Najveća potrošnja ove žice je u fabrikama koje proizvode druge metalne proizvode.

Ravnu pocinkovanu žicu možete naći raznih tipova. Razlikuje se i u debljini. Upotreba pocinkovane žice je najčešće prilikom izrade pocinkovanog žičanog pletiva a može služiti i kao zatezna žica za zatezanje žičane ograde. 

  • Primena pocinkovane žice je najzastupljenija u različitim granama poljoprivrede i građevinarstva. 
  • Debljina pocinkovane žice može biti od 1.6 do 4mm. 
  • Osnovne karakteristike pocinkovane žice je da je savitljiva i otporna na razne spoljašnje uticaje. 

Cena Pocinkovanog Žičanog Pletiva

Cena pocinkovanog žičanog pletiva je po m2 i razlikuje se u odnosu na debljinu pocinkovane žice i dimenzije otvora. U ponudi su koturi od 25m dužine i izrađuju se na visinu 1m, 1.2m, 1.5m i 2m a otvori su 3x3cm, 4x4cm, 5x5cm, 6x6cm i 7x7cm.